O AKADEMII

Akademia Lekkoatletyczna Marcina Urbasia powstała we WRZEŚNIU 2016 roku z inicjatywy jej założyciela – Marcina Urbasia.

„Powstanie Akademii lekkoatletycznej dla dzieci od 6 lat jest odpowiedzią na rosnący rynek dzieci niezainteresowanych innymi sportami, a chcącymi rozwijać się wszechstronnie.

To również odpowiedź na rosnące zainteresowanie bieganiem, skokami i rzutami – teraz będzie można się wszystkiego nauczyć od najmłodszych lat!

Rodzice mieli spory kłopot ze znalezieniem zajęć lekkoatletycznych dla swoich pociech, ze względu na problemy logistyczne i praktycznie brak oferty rynkowej dla najmłodszych.

Akademia Urbasia jest zatem alternatywą, która zmienia pomysł na szkolenie dzieci w wieku wczesnoszkolnym, zapewniając rodzicom niedostępne dotychczas rozwiązanie!”


Marcin Urbaś – założyciel Akademii to polski sportowiec, lekkoatleta, sprinter.

Specjalista w biegu na 200m i najszybszy człowiek w historii polskich biegów krótkich na kilku dystansach.

Olimpijczyk, Mistrz Europy i Rekordzista Polski w biegach: 150m – 15.16s, 200m – 19.98s (stadion), 200m – 20.55s (hala), sztafeta 4*200m – 1.21.22s

Ambasador największych marek kojarzonych nie tylko ze sportem (Reebok, Nike, Asics, Adidas Performance, Microsoft, Redbull, Gatorade, ON, Mastrum).

Równolegle do kariery sportowej zajmował się muzyką w roli wokalisty.

Reporter sportowy, prowadził kilka programów telewizyjnych (stacje WTK: „Rozgrzewka” i TVN Turbo: „Zakład? Zakład!”). Komentator sportowy TVP SPORT (komentował m. in. Igrzyska Olimpijskie TOKYO 2021).

Uczestnik programów TV („Taniec z Gwiazdami”, „Wipeout – Wymiatacze”, „Star Voice”). Organizator i konferansjer wielu ogólnopolskich oraz lokalnych imprez sportowych.

Znany z działań dobroczynnych w „Drużynie Szpiku”, czyta bajki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.


Rozwijaj się z nami

Zróżnicowany program treningowy to gwarancja rozwoju.

Nie jest w stanie jednak funkcjonować bez odpowiednich ludzi, prowadzących zajęcia.

Autorski program Akademii został ułożony specjalnie dla najmłodszych i wdrażany jest przez wykwalikowaną kadrę sportową.


Biegi

 • krótkie
 • średnie
 • długie
 • sztafetowe
 • płotkarskie

Skoki

 • w dal
 • wzwyż
 • trójskok
 • o tyczce

Rzuty

 • oszczepem
 • dyskiem
 • młotem
 • pchnięcie kulą

Dodatkowe korzyści

Doskonały sprzęt

Sprzęt marki LEGEND z którego korzystamy w Akademii to kolekcja KIDS ATHLETICS – bezpieczne piankowe płotki, oszczepy, gumowe dyski, młoty, zaprojektowane specjalnie dla dzieci.

Partner techniczny Akademii, marka ADRUNALINE ubiera Naszych trenerów i zapewnia sportowe stroje Naszym zawodnikom.

Opieka medyczna

Z Akademią współpracują: Centrum Medyczne DYNASPLINT oraz MARSZALEK-OSTEOPATIA.PL, by zapewnić Naszym zawodnikom i ich rodzinom optymalne warunki zdrowotne w trakcie i poza treningami.

Minimalizuj i koryguj wady postawy z pomocą treningów Akademii, opieki DYNASPLINT i DR HAB. SŁAWOMIRA MARSZAŁKA.

Wykwalikowana kadra

Wszyscy trenerzy Akademii mają wykształcenie pedagogiczne i szerokie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Wisienką na torcie jest fakt, że KAŻDY Nasz trener ma za sobą wyczynową karierę lekkoatletyczną, a w sztabie Akademii są olimpijczycy, rekordziści, medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzowie Polski.

Obozy i półkolonie

Zintegrowany z działaniami Akademii organizator wypoczynku: SPRINT TO GO, jest wpisany do rejestru Organizatorów Wypoczynku Urzędu Marszałkowskiego.

SPRINT TO GO posiada gwarancje finansowe, polisy ubezpieczeniowe dla uczestników wypoczynków, a wszystkie wydarzenia są zgłaszane do Kuratorium Oświaty.

Zniżki dla rodzeństw

Wspieramy duże rodziny i zapraszamy na Nasze zajęcia rodzeństwa, a rodzice są odciążani w płatnościach za dwójkę i więcej dzieci odpowiednimi upustami.

Mało restrykcyjne umowy są podpisywane na czas określony Roku Szkolnego i przed wakacjami wygasają automatycznie, ponadto w trakcie trwania umowy obowiązuje tylko 1-miesięczny okres wypowiedzenia.

Grupy mistrzowskie

Nasi zawodnicy przechodzą testy sprawnościowe kilka razy w roku, dzięki czemu możemy ocenić ich postępy w zakresie parametrów mocy, siły, koordynacji i szybkości.

Na podstawie testów, sztab Akademii z łatwością ocenia, w jakim kierunku dziecko rozwija się najszybciej i może zaproponować Wam dołączenie do specjalizowanej Grupy Mistrzowskiej.

Zdrowie przez
Sport


Dane kontaktowe

Akademia Lekkoatletyczna Marcina Urbasia

ul. Sportowa 5
62-023 Dachowa

Poznań
Tel. +48 507 604 604
Mail: biuro@akademiaurbasia.pl

Bydgoszcz
Tel. +48 507 604 020
Mail: bydgoszcz@akademiaurbasia.pl

Obserwuj nas


Copyright © 2020 Akademia Lekkoatletyczna Marcina Urbasia Wykonanie: Studio Kreatywne Morihei Seven
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności